Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, jednakowoż także w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił wreszcie do łask. Ten urzekający region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również Wycieczki Integracyjne Rzeszów. Rzecz jasna najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, rozkoszną kuchnią i nadzwyczaj, jakkolwiek to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są wybitnie pokrewne, wystarczy ich jedynie stosownie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, imponująca kuchni i wiele inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *