Wszędobylski internet, jak wszelkie łupy technologii z których korzystamy ma własne pozytywy jak oraz minusy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć ogrom korporacji proponujących nam własne usługi w sieci gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w rzeczy samej nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie marnować cennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto telefonował, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas osobami są pracobiorcy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele banków, operatorów sieci komórkowych lub również innych firm. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz uczynić co to za numer – kto próbował się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiej przyczyny warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką proponują portale typu ktodzwonil.net jest przydatna też wskutek tego, że coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być tragiczne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków bowiem są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie naturalnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc zwykle są de facto drogie. Czasami i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Należałoby w związku z tym mieć się na baczności oraz uczynić czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek niepewności – tym znacznie bardziej, że ma się szansę zrobić to prędko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *