Wszyscy, którzy są zapaleńcami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością porządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta słynna już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne, skutkiem tego, iż gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej legendarnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak w rzeczywistości nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak właściwie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Istotne jest w takim razie to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na spożywanie poszczególnych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie innowacyjnych Simów, raz jeszcze przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona bo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci i na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę nadzwyczaj atrakcyjną oraz wciągającą. Wszystkie komponowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj też SimCity BuildIt Cheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest w następstwie tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *